Meble kuchenne z połyskiem czy matowe?

Tworzenie nowej przestrzeni kuchennej to ciekawe wyzwanie dla urządzających. Oferowane na rynku wzornictwo jest niezwykle nowoczesne, a mnogość materiałów sprawia, że można urządzić kuchnię dokładnie według własnych upodobań. Niestety na drodze często pojawiają się dylematy, z którymi niełatwo się uporać. Jednym z nich jest rodzaj frontów kuchennych. Na które lepiej się zdecydować – matowe czy z połyskiem?

Fronty na wysoki połysk

Od wielu lat rozwiązanie w postaci frontów na wysoki połysk jest stosowane na szeroką skalę. Dzięki zastosowaniu błyszczącej powierzchni mebla, całe pomieszczenie wydaje się większe i bardziej przejrzyste. Dzieje się tak za sprawą frontów, które pełnią niejako funkcję luster odbijających światło.

Ogromną zaletą kuchni na wysoki połysk jest fakt, że jednolity kolor znakomicie skomponuje się niemal z każdym elementem znajdującym się w otoczeniu. Fronty na wysoki połysk świetnie współgrają zarówno z drewnem, jak i kamieniem czy paloną cegłą. Zastosowanie mebli z połyskiem stwarza nieograniczone możliwości w kwestii doboru pozostałych materiałów, takich jak kolor i rodzaj płytek podłogowych. Efekt przestrzeni utrzyma się nawet przy sporej ilości dodatków. Niestety fronty na wysoki połysk mogą być dość kłopotliwe w utrzymaniu czystości. Wymagają regularnego przecierania odpowiednimi preparatami.

Meble kuchenne z połyskiem czy matowe?

Matowe meble kuchenne

Na samym wstępie warto wymienić największą zaletę mebli matowych, jaką jest łatwość w utrzymaniu czystości. Matowe fronty skutecznie ocieplają wnętrze, bez względu na zastosowaną paletę barw. Tego typu rozwiązanie jest obecnie jednym z najczęściej stosowanych trendów. Wygląda wytwornie i luksusowo, a cała aranżacja jest zazwyczaj niezwykle gustowna. Przy urządzaniu kuchni z matowymi frontami nie należy zapominać, że pochłaniają one światło. W takim przypadku rozsądnie będzie rozważyć dodatkowe oświetlenie.

Zatem nowoczesny mat czy klasyczny połysk? Wszystko sprowadza się do własnych preferencji. Kuchnia jako serce domu powinna być urządzona tak, aby przebywać w niej z przyjemnością.