Najmodniejsze okna - czyli o współczesnej dekoracji wnętrz

Dawniej nie zwracaliśmy szczególnej uwagi na okna. Przede wszystkim miały być one ciepłe, nie przepuszczać zimnego powietrza z zewnątrz, jak też umożliwiać nam spoglądanie na świat za oknem. O wybór samych okien nikt specjalnie nie dbał - dbano tylko by były czyste. W tej chwili jednak okna stały się ważnym elementem wnętrza, które powinno z nim współgrać. Mamy do wyboru naprawdę liczne modele, materiały, a nawet klamki do okien. Co jest najmodniejsze i dlaczego warto to mieć?

Nietuzinkowe okna

Wydaje Ci się, że okna są po prostu białe lub drewniane, a jedyne, co możesz w nich zmienić, to wymiana na nowe, albo ich likwidacja? Wiele osób tak myśli, jednak współczesne okna tworzone są przez producentów nie tylko po to, żeby jeszcze lepiej chroniły przez utratą ciepła, ale i po to, żeby świetnie się prezentowały. Już jakiś czas temu dostrzeżono potencjał, jaki tkwi w oknach - ich framudze, klamkach, a nawet kształtach. Dzisiaj można zakupić okna duże, małe, długie, szerokie, pasujące na strych, albo normalne, okna o cienkiej framudze, o różnym kształcie - wybór jest naprawdę spory. Warto wiedzieć, że najbardziej trendy są takie okna, które mogą uchodzić za nietuzinkowe. W ogóle oryginalność jest w modzie, więc jeśli znalazłeś/znalazłaś coś wyjątkowego, nie obawiaj się - po prostu to kup!

Najmodniejsze okna - czyli o współczesnej dekoracji wnętrz

Przede wszystkim energooszczędne

Istotne jest, żeby każde z okien - bez względu na to na jaki dokładnie model się zdecydujemy - było energooszczędne. W tej chwili zwraca się uwagę na ochronę środowiska naturalnego, a straty ciepła, spowodowane niewłaściwym doborem i montażem okien, zdecydowanie przeciwstawiają się zasadom ekologii. Trzeba więcej grzać, żeby utrzymać w pomieszczeniu ciepło. Dlatego warto wybrać okna, które producent reklamuje jako energooszczędne, a przy tym zadbać o solidny montaż (nie robić tego samodzielnie), ponieważ nawet najlepsze okna nie pomogą, jeśli ich umieszczenie będzie złe.

Liczą się dodatki

Można obecnie wybrać nawet takie szczegóły jak klamki do okien. Wybieramy spośród licznych, dostępnych rodzajów, mając do wybory klamki plastikowe, metalowe, metalowo-plastikowe, jednoramienne, dwuramienne, a nawet klamki z kluczykiem. Same klamki do okien są w stanie dużo zdziałać, ale liczy się również między innymi barwa samych framug, która niekoniecznie musi być biała. W modzie są odcienie jasne, stonowane. Przede wszystkim warto stawiać na szarości lub na jasne drewno. Takie modele okien pasują do wnętrz w stylu skandynawskim i w stylu nowoczesnym, które obecnie są najbardziej popularne. Oczywiście, są i takie domy, gdzie okna wymalowano na jakieś żywsze kolory, jednak zwracają one bardzo uwagę, zatem reszta wnętrza powinna być do tego odpowiednio dostosowana. Ponieważ jest to element, który powinien służyć przez lata, lepiej się zdecydować na bardziej uniwersalny kolor, z dodatkami, które są ładne, ale nie koncentrują na sobie uwagi. Wówczas uzyskamy wrażenie harmonijnego wnętrza. Warto dobrze przejrzeć oferty przed zakupem - naprawdę jest w czym wybierać!

Artykuł powstał dzięki firmie Klamki Drzwiowe. Mającej w swojej ofercie klamki do okien.

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.