Kuchnia matowa czy z połyskiem?

Urządzanie kuchni jest nie lada wyzwaniem w dzisiejszym świecie. Głównie wynika to z tego, że na rynku występuje wiele różnych materiałów, rozwiązań i inspiracji. Najważniejsze by urządzić sobie kuchnię według własnych potrzeb i preferencji. Najczęstszym dylematem, występującym w trakcie aranżowania kuchni jest wybór frontów kuchennych. Ciężko się zdecydować pomiędzy tymi matowymi, a tymi z połyskiem.

Fronty z połyskiem

Wykorzystanie frontów na wysoki połysk jest bardzo modne już od wielu lat. Są one stosowane nie tylko w pomieszczeniach kuchennych. Meble z połyskiem tworzą przestrzeń większą i bardziej przejrzystą. Wynika to z tego, że odbijając światło są jak lustro, które optycznie powiększa wnętrze. Plusem mebli z połyskiem jest to, że ich kolor łatwo komponuje się z wszystkimi elementami, mieszczącymi się w danym miejscu. Często fronty te zestawiane są z drewnem, kamieniem oraz paloną cegłą. Meble z połyskiem są bazą, która daje dowolność w wyborze pozostałych kwestii, takich jak kolor i rodzaj posadzki. Posiadając dużo rzeczy w kuchni, meble na wysoki połysk sprawią, że nie będą one razić. Ogromnym minusem tego rodzaju frontów jest utrzymanie ich w czystości, ponieważ bardzo łatwo się palcują, co wymaga częstego przecierania.

Kuchnia matowa czy z połyskiem?

Matowe fronty

Meble matowe w przeciwieństwie do tych z połyskiem bardzo łatwo utrzymać w czystości. Sprawiają, że wnętrze staje się cieplejsze, nie ma tutaj znaczenie jaki kolor został wybrany. Są one coraz częściej wykorzystywane. Takie meble prezentują się gustownie i tworzą wnętrze niezwykle luksusowe. Minusem tego rodzajów mebli jest to, że pochłaniają światło. Wymaga to zastosowania dodatkowego oświetlenia i problem zostaje rozwiązany.

To jakie fronty lepiej wybrać, wszystko zależy od własnych preferencji. Najważniejsze, by dana kuchnia była miejscem, w którym będzie się chciało gotować i spędzać czas wspólnie z bliskimi. Przebywanie w niej ma być dla domowników przyjemnością, zatem należy dobrze przemyśleć i zastanowić się nad własnymi potrzebami i upodobaniami w wyborze mebli kuchennych.

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.