Dlaczego warto serwisować kompresor?

Wiele sektorów współczesnego przemysłu opiera swoją pracę na stosowaniu kompresorów. To właśnie w nich znajduje się sprężone powietrze, które ułatwia codzienną pracę w przedsiębiorstwie. Awaria kompresora może spowodować długotrwały przestój, dlatego też, aby zapobiegać takim sytuacjom, warto poddawać narzędzie serwisowaniu.

Regularność kluczem do trwałości

Aby narzędzie zachowało swoje optymalne parametry przez kolejne lata, warto poddawać je cyklicznemu serwisowaniu. To dzięki szczegółowym przeglądom oraz czynnościom, których zadaniem jest usprawnienie pracy kompresora, narzędzie będzie służyć bezawaryjnie przez długi czas.

Obecnie w wielu przedsiębiorstwa rola sprężarki jest nieoceniona. Gwarancję niezawodności można uzyskać jedynie wówczas, gdy narzędzie będzie poddawane gruntownym przeglądom. Tylko w ten sposób można zapobiegać awariom sprzętu, które mogą sparaliżować pracę całej firmy. Współczesne kompresory wyposażone są w specjalne komputery sterujące, które są w stanie odpowiednio wcześnie zasygnalizować potrzebę dokonania przeglądu lub poinformować o ewentualnej usterce. Dzięki rejestracji takich parametrów, jak ciśnienie wewnętrzne czy temperatura, serwisanci są w stanie sprawnie zlokalizować przyczynę awarii oraz usunąć usterkę.

Jak często serwisować kompresor?

Urządzenia powinny być serwisowane zgodnie z zaleceniami producenta. Zazwyczaj kompleksowy przegląd wykonuje się w odstępach nie większych jak 6 miesięcy. W serwisie urządzenie powinno zostać poddane następującym czynnościom:

  • smarowanie łożysk silnika
  • usunięcie powstałych zanieczyszczeń
  • szczegółowy przegląd mocowania przewodów elektrycznych
  • wymiana oleju (w przypadku kompresorów olejowych)
  • ocena pracy spustów kondensatu

Warto pamiętać, że regularne serwisowanie kompresora pozwoli zaoszczędzić na późniejszych kosztach eksploatacyjnych. Przegląd i konserwacja urządzenia z pewnością wpłynie na żywotność urządzenia.

Dlaczego warto serwisować kompresor?

Dobry serwis, czyli jaki?

Jeżeli przedsiębiorstwo nie jest w stanie samodzielnie konserwować urządzenia, warto zlecić serwisowanie zewnętrznej firmie. Dobra serwisant jest w stanie dokonać profesjonalnego serwisu, oferując terminowość oraz krótki czas realizacji. W zakresie usług powinny znaleźć się wymienione wyżej czynności, jak również remonty bloków, silników i chłodnic, instalacje sprężonego powietrza oraz pomiary punktu rosy i przepływu.

Fachowa firma serwisująca wykonuje wszelkie naprawy podczas jednej wizyty, a w przypadku, kiedy urządzenie wymaga wielogodzinnej pracy, oferuje maszynę zastępczą. Dobry serwis powinien zaoferować także całodobową opiekę serwisową oraz krótki czas reakcji po dokonanym zgłoszeniu o awarii.

Wszystkie powyższe czynności znajdują się w ofercie firmy KompresorTechnika, pełniącą specjalistyczne usługi serwisowe sprężarek. Firma dysponuje w pełni wyposażonym warsztatem stacjonarnym, jak i mobilnym, gwarantując wysoką skuteczność usług serwisowych na terenie Krakowa i okolic.

Materiał przygotowany z Kompresortechnika - serwis kompresorów.

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.