Dlaczego warto wybrać posadzki poliuretanowe?
Jeśli szukasz podłogi, która jest jednocześnie dekoracyjna i funkcjonalna, zwróć uwagę na poliuretanową. Jest praktyczna i piękna. Dlatego jest głównie stosowana w domach i mieszkaniach. W porównaniu z posadzką epoksydową znacznie lepiej sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym. Taki rodzaj ogrzewania jest coraz częściej stosowany w nowoczesnych wnętrzach. Ponadto taka podłoga może skutecznie zastąpić inne. Jest wielokrotnie twardsza niż podłoga drewniana, laminowana lub płytki. Zapewnia wygodę chodzenia dzięki większej elastyczności. Jest dostępna w wielu różnych kolorach.
Posadzki z żywicy
Podłogi z żywicy są niezwykle trwałe, bezpieczne i solidne. Można je łatwo wyczyścić. Są odporne na zużycie i uszkodzenia. Wyróżniają się antypoślizgowymi i higienicznymi właściwościami. Mogą sprostać powszechnym obawom o zdrowie i bezpieczeństwo. Atrakcyjnie wyglądają. Doskonale sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Wyróżniamy trzy rodzaje posadzek żywicznych: PMMA, poliuretan (PU) i epoksyd. Wszystkie podłogi żywiczne są higieniczne i trwałe. Różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami mogą zapewnić duże zalety lub wady w zależności od ich zastosowania.
PMMA
PMMA to inaczej polimetakrylan metylu. Jest to żywica syntetyczna. Nazywana jest również akrylem lub szkłem akrylowym. Stosuje się ją do tworzenia popularnych produktów, takich jak pleksiglas. Jako żywica termoplastyczna posadzka z żywicy PPMA dobrze dostosowuje się do precyzyjnych potrzeb przemysłowych, takich jak poślizg, opór chemiczny czy elektryczny.
Wyróżniającą się cechą posadzek z żywicy PMMA jest niewiarygodnie szybka aplikacja i czas utwardzania, nawet w temperaturach poniżej 0 stopni Celsjusza. Dzięki krótkiemu czasowi utwardzania posadzka z żywicy PMMA może być w całości zainstalowana i utwardzona przez weekend. To skutkuje minimalnymi przestojami w fabryce i zakładach produkcyjnych.
Podłogi z PMMA można bardzo łatwo naprawić i konserwować dzięki unikalnemu wiązaniu chemicznemu między warstwami. Zazwyczaj kosztują więcej niż inne podłogi z żywicy. Jednak są trwalsze.
Poliuretan
Posadzki z żywicy poliuretanowej (PU) są bardzo odporne na uderzenia, ścieranie i większość chemikaliów. Są odporne na wysoką temperaturę i bezpośrednie ciepło. Idealnie sprawdzą się w pobliżu pieców w piekarni. Dostępne są w wielu różnych wykończeniach. Są elastyczne, dlatego wykazują dobrą odporność na uderzenia. Posadzki z żywicy (PU) zaklasyfikowane jako żywica termozgrzewalna, wymagają znacznie dłuższego utwardzania niż posadzki z żywicy PMMA. To oznacza więcej przestojów podczas instalacji i wszelkich napraw.
Żywica epoksydowa
Prawdopodobnie jest najbardziej znanym i najczęściej stosowanym rodzajem posadzek z żywicy przemysłowej. Jest to materiał nieutwardzalny. Zapewnia wydajność i trwałość. Optymalnie sprawdzi się przy ogrzewaniu podłogowym Jest twarda i doskonale wiąże się z betonem. Dlatego jest odporna na uderzenia, zużycie, ścieranie, przenikanie wody, oleje i szeroki zakres chemikaliów. Jeśli zostanie uszkodzona, musi zostać cała wymieniona.
Materiały przygotowany przy współpracy z firmą Jak Posadzki - oferującą podłogi żywiczne na terenie wielu miast w Polsce.
Autor
Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.
Osiągnięcia
- Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
- Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę
Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.
Kontakt
Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.