Dlaczego warto wynająć dźwig samochodowy?

Dźwig – czyli żuraw – samochodowy jest urządzeniem znajdującym szerokie zastosowanie w różnego rodzaju inwestycjach budowlanych oraz w pracach montażowych i przeładunkowych. Usługa wynajmu dźwigów cieszy się dużą popularnością. Oto główne powody, dla których warto skorzystać z tego rozwiązania.

Wielofunkcyjność

Jedną z największych zalet wynajmu dźwigów samochodowych jest wielozadaniowość tych urządzeń. Za pomocą dźwigu wykonywanych jest mnóstwo czynności związanych m.in. z załadunkiem i rozładunkiem materiałów budowlanych, transportem czy montażem reklam wielkoformatowych. Najczęściej jednak urządzeń tych używa się do montowania konstrukcji stalowych oraz betonowych. Przy nietypowych pracach używa się specjalistycznych dźwigów. 

Mobilność

Wynajmując np. dźwigi w Zawierciu, warto je wykorzystać od razu do paru zleceń jednocześnie – jest to opłacalne z ekonomicznego punktu widzenia, co ma duże znaczenie dla znacznej większości firm budowlanych współpracujących z profesjonalnymi wypożyczalniami maszyn budowlanych. Wynajem nie jest ograniczony do Zawiercia czy innego miasta, gdzie omawiana usługa jest dostępna – z wypożyczonych dźwigów można korzystać również i poza obszarem tych miast. Profesjonalne firmy świadczące usługi wynajmu dźwigów samochodów udostępniają tego typu sprzęt wraz z doświadczonymi operatorami posiadającymi niezbędne zezwolenia na obsługiwanie takich urządzeń.

Skuteczność i efektywność

Dźwigi samochodowe to bardzo wytrzymały sprzęt o dużym udźwigu. Niektóre modele przeznaczone do zadań specjalnych potrafią udźwignąć nawet kilkaset ton – nawet dźwigi wieżowe, które odznaczają się znacznie większymi gabarytami niż żurawie samochodowe,  nie są w stanie poradzić sobie z takim tonażem, nie wspominając już o ograniczonym zasięgu działań. Skuteczność dźwigów samochodowych wynika również z tego, że da się je zastosować praktycznie wszędzie tam, gdzie są one potrzebne.

Dlaczego warto wynająć dźwig samochodowy?

Oszczędność czasu i pieniędzy

Dla firm decydujących się na wynajęcie dźwigu samochodowego niemałe znaczenie mają aspekty finansowe. Zakup i utrzymanie takiej maszyny oznaczają ogromne wydatki, a przecież najważniejsze jest to, aby koszt się zwrócił. W praktyce jest to często nie lada wyzwaniem. Tymczasem dźwig można wynająć na bardzo atrakcyjnych warunkach. Na wskazane miejsce jest dostarczany od razu z wyszkoloną załogą. Termin realizacji prac z użyciem maszyny jest ściśle określony w umowie – nie ma więc ryzyka opóźnień, które mogą narazić inwestora na raty.

Kompleksowa obsługa

Firmy wynajmujące dźwigi i inne maszyny budowlane zapewniają klientom kompleksową obsługę. W razie niespodziewanych awarii dostarczają urządzenia zastępcze, zajmują się też serwisem oraz konserwacją sprzętu. Zatrudniają dobrych fachowców ze stosownymi uprawnieniami. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby znaleźć odpowiedniego usługodawcę. Rynek omawianych usług wyróżnia się dużą konkurencyjnością. Warto mieć na względzie rzetelność i wiarygodność danej firmy, jak również zrealizowane przez nią przedsięwzięcia.