Jaką są kryteria doboru chemii domowej?

Robiąc zakupy obejmujące chemię domową zawsze należy pamiętać o właściwym doborze produktów do danego pomieszczenia znajdującego się w domu. Ich odpowiedni wybór wpływa nie tylko na efekt działania, ale również na jego bezpieczeństwo użytkowania oraz maksymalną wydajność. Oczywiste jest to, że większa skuteczność produktu równa się większej oszczędności czasu. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zasad, którymi warto kierować się podczas zakupu środków chemicznych do czyszczenia domu.

Chemia domowa od profesjonalnych marek

Najważniejsza zasada mówi, że chemia domowa powinna składać się tylko z preparatów, które są dedykowane wyłącznie do profesjonalnego użycia. Takie środki dostaniemy od sprawdzonych marek, a dzięki nim mamy pewność, że dany środek skutecznie poradzi sobie z poszczególnymi zabrudzeniami, co pozytywnie wpływa na jakość i czas sprzątania. Oprócz tego, że chemia domowa ma zniwelować zabrudzenia, to także powinna mieć właściwości pielęgnujące, np. dla różnych powierzchni, przedłużając ich żywotność. Bardzo ważne, aby na etykietach były oznaczenia, które mówią, że dany produkt jest bezpieczny do używania do pomieszczeń domowych.

Uniwersalne środki do sprzątania, a specjalistyczne preparaty do konkretnych powierzchni

Przeglądając ofertę producentów dostępnych na rynku warto zwrócić uwagę, że do wyboru są liczne produkty przeznaczone do uniwersalnego użytkowania. Wynika to często z podobieństwa powierzchni, które ulegają czyszczeniu, jak np. w przypadku powierzchni emaliowanych, ceramicznych, szklanych i łazienkowych. W przypadku konieczności odtłuszczenia albo wyczyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej wymaga się zastosowania już bardziej specjalistycznych środków, dedykowanych do konkretnych powierzchni. Takie środki mają inny skład oraz sposób działania. Dedykowane określonej powierzchni świetnie się na niej sprawdzają, dokładnie czyszcząc, a jednocześnie jej nie niszcząc i przedłużając jej żywotność.

Jaką są kryteria doboru chemii domowej?

Spróbuj skorzystać z koncentratów

Na rynku występują środki chemiczne w formie skoncentrowanej oraz wprost przeciwnie, a niektóre z nich są sprzedawane w jednej i drugiej formie, natomiast obie mają swoje mocne i słabe strony. Gotowe środki do użycia są wygodne, nie wymagają rozcieńczania i chronią przed kontaktem z silnie stężoną chemią domową. Ich wadą jest to, że zwykle są droższe w porównaniu do koncentratów. Użytkując koncentraty trzeba być bardzo uważnym podczas przygotowywania środku, by zachować odpowiednie proporcje. Ich dużą zaletą jest to, że są oszczędne.

Kwestia zapachu

Decydując się na zakup profesjonalnego środku chemicznego trzeba liczyć się z tym, że ma on intensywny, charakterystyczny zapach. Świetnym patentem na poradzenie sobie z tym przykrym zapachem jest dodanie do środków substancji zapachowych. W sklepach dostępne są produkty bezzapachowe oraz takie o przyjemnym wonii, która zostanie docenionna przez domowników. Bywa jednak, że musimy zastosować środek o silnie chemicznym zapachu, w takiej sytuacji najlepiej skorzystać z neutralizatora przykrych zapachów albo zastosować odświeżacz powietrza.

Partnerem materiału jest Onduline - chemia domowa.

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.