Jak wybrać płytkii do salonu?

Płytki podłogowe to ciekawa alternatywa wykończenia wnętrz w strefie dziennej. Coraz częściej zastępują panele, stanowiąc ozdobny akcent salonowej aranżacji. Mają sporo zalet, spośród których największa to praktyczność. Czy warto się na nie zdecydować? Jakie płytki do salonu wybrać, aby przez lata cieszyć się funkcjonalnym wnętrzem?

Salon wizytówką domu

Mówi się, że kuchnia jest sercem domu, ale to w salonie gromadzi się rodzina, przyjaciele oraz bliscy, by wspólnie biesiadować przy posiłkach. Jak urządzić to wnętrze, aby było bezpieczne i łatwe w utrzymaniu czystości? Wybór kupujących coraz częściej pada na płytki do salonu. Współczesna oferta wyróżnia się unikalnym wzornictwem, co pozwala zaaranżować salon w bardzo stylowy sposób.

Płytki bez ograniczeń

Rodzaj wykończenia podłóg jest bardzo ważny dla późniejszych możliwości aranżacyjnych. Płytki są nie tylko eleganckie i efektowne, ale i stanowią wyraźne tło dla mebli oraz dodatków. Na szczęście aktualnie dostępne płytki do salonu są niezwykle różnorodne i zaspokajają wymagania nawet najbardziej wybrednych inwestorów.

W sprzedaży można znaleźć płytki imitujące drewno, beton czy marmur, a każde z nich występują w wielu formatach. Niektóre przypominają kształtem panele podłogowe, inne przyjmują kształt kwadratu czy prostokąta. To daje niezliczone możliwości aranżacyjne i znakomite efekty. Ponadto można je połączyć fugą o minimalnej szerokości, uzyskując tym samym estetyczne i nowoczesne wnętrze.

Jak wybrać płytkii do salonu?

Płytki do salonu – zalety

Położenie płytek w salonie jest rozsądnym krokiem w kierunku estetycznego wnętrza. Przy zakupie materiałów warto zwrócić uwagę przede wszystkim na klasę ścieralności oraz twardość. Im wyższe te parametry, tym dłużej będzie trwała radość z inwestycji. Płytki do salonu z reguły są bardzo wytrzymałe i odporne na zarysowania.

Kolejną zaletą jest łatwość w utrzymaniu w czystości. Nie wymagają specjalnej pielęgnacji, bez problemu można je odkurzyć oraz umyć uniwersalnym preparatem do podłóg. Płytki są idealnym rozwiązaniem dla alergików, a do tego świetnie izolują akustykę. Co więcej, decydując się na położenie tych samych płytek w salonie i sąsiednim pomieszczeniu (kuchni, przedpokoju), można optycznie powiększyć przestrzeń.

Jakie płytki wybrać do salonu?

Wybór właściwych płytek jest kwestią indywidualną, ale istnieje kilka reguł, których warto się trzymać. Płytki należy dopasować do aranżacji pomieszczenia, by wraz z poszczególnymi elementami tworzyły spójną całość. Płytki błyszczące doskonale sprawdzą się w eleganckich wnętrzach o niewielkim metrażu. Warto jednak pamiętać, że są nieco bardziej śliskie, a widoczne zabrudzenia wpłyną na częstotliwość ich mycia. Błyszczące płytki mogą wymagać stosowania dedykowanego preparatu do czyszczenia, ponieważ standardowe środki czystości mogą pozostawiać smugi.

Płytki matowe z kolei uważa się za optymalne rozwiązanie dla każdego salonu. Są bardziej odporne na uszkodzenia i dobrze wyglądają w większych pomieszczeniach. To bardzo dobry wybór dla rodziny, w której są dzieci oraz zwierzęta – ślady wszelkich zabrudzeń lub sierści pozostają mniej widoczne.

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.