Dlaczego warto zakupić świece sojowe?

W ostatnich czasach na popularności zyskują tak zwane świece sojowe. Są to świece pochodzenia roślinnego, stosowane, jako zamiennik świec parafinowych.  Jest to produkt stworzony z myślą o ekologii, dlatego jest tak wysoko ceniony przez wiele osób.

Czym właściwie są świece sojowe?

Świece sojowe to rodzaj świec stosowanych, jako ozdoba wnętrz. Są to przedmioty, które zapewniają przytulną atmosferę w naszych domach, ich ogromną zaletą jest również to, że są one przyjazne dla środowiska naturalnego. A wszystko to, dlatego, że do ich produkcji używany jest ekologiczny, niemodyfikowany wosk sojowy, który otrzymuje się z nasion soi. Jest on wolny od wszelkiego rodzaju: toksyn, pestycydów i herbicydów. Świece sojowe maja ogromna przewagę nad standardowymi świecami parafinowymi, ponieważ emitują nawet o 90% mniej dwutlenku węgla. Jest to szczególnie ważne dla wszystkich tych osób, dla których liczy się troska o otaczające ich środowisko naturalne. Dodatkowo świece sojowe są produktem bardziej ekonomicznym, bowiem o wiele dłużej możemy cieszyć się ich zapachem, dzieje się tak, ponieważ wosk sojowy topi się w o wiele niższych temperaturach w porównaniu do parafiny, dlatego tego rodzaju świece spalają się nawet o 50% wolnej.

Dlaczego warto zakupić świece sojowe?

Wielbiciele świec sojowych cenią je zwłaszcza za ich łagodny blask oraz przyjemny, wręcz niepowtarzalny zapach.  Do zalet tego rodzaju świec możemy niewątpliwie zaliczyć to, że są one: biodegradowalne, nietoksyczne, bezpieczne dla zdrowia i środowiska. Można stosować je w pomieszczeniach, w których przebywają dzieci. Ważną kwestią w przypadku świec sojowych są także knoty, które są naturalne i w przeciwieństwie do wielu świec parafinowych do ich wytworzenia nie stosuje się cynku i ołowiu. A jak wiadomo substancje te mają negatywny wpływ na nasze organizm. Powinno się sięgać po to, co ekologiczne, by w przyszłości cieszyć się lepszym zdrowiem.

Gdzie warto zakupić świece sojowe?

Świece sojowe warto zakupić w sprawdzonym sklepie oferującym produkty najwyższej jakości, a takim jest bez wątpienia sklep Artyferia polskie rękodzieło. Dostępne są tu świece sojowe z serii Biotika. Charakteryzują się one tym, że są ręcznie robione, a przy ich wykonaniu zadbano o najdrobniejsze szczegóły. Świece sojowe oferowane przez sklep Artyferia umieszczone są w eleganckich, szklanych słoikach, co sprawia, że prezentują się one naprawdę bardzo pięknie. Możemy zakupić tu świece o różnych subtelnych, otulających zmysły i odprężających zapachach takich, jak np.: słodka żurawina, cynamonowa- pomarańcza, łagodna lawenda czy też miętowa wanilia. Dla osób, które pragną jedynie cieszyć się blaskiem świecy i nie wprowadzać do swoich wnętrz dodatkowych zapachów przygotowane zostały bezzapachowe świece sojowe . Jeżeli do tej pory nie korzystaliśmy jeszcze z takiego produktu warto rozważyć zakup świecy sojowej, są to naturalne produkty, niekopcące, niewytwarzające lotnej sadzy, dlatego warto mieć je w swoim domu. Stanowią one doskonałą alternatywę do tradycyjnych świec parafinowych.

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.