Czy schody drewniane są trendy w 2022?

Wybór schodów wewnętrznych to nie lada wyzwanie. Powinny być funkcjonalne oraz pasować do wystroju domu. W obszarze tym pojawia się mnóstwo różnych rozwiązań do wyboru. Trendy zmieniają się, ale klasyka nigdy nie wychodzi z mody – mowa tu oczywiście o schodach drewnianych.

Schody drewniane – czy są modne w 2022 r.?

Schody drewniane mają mnóstwo zalet. Jednym z największych ich atutów jest ponadczasowy charakter. Prezentują się niezwykle elegancko, a wraz z upływem czasu nabierają niezwykłej szlachetności. Wyróżnia je wyjątkowy wygląd – tym bardziej że drewno można z powodzeniem łączyć z innymi materiałami takimi jak metal, kamień i szkło. Pasuje praktycznie do wszystkiego, dzięki czemu schody z drewna idealnie komponują się z rozmaitymi aranżacjami. Odpowiednio pielęgnowane mogą przetrwać w bardzo dobrym stanie nawet sto lat. Doskonale zatem wpisują się w najmodniejsze w 2022 r. kierunki w wystroju wnętrz – trwałość i wspomniana już ponadczasowość są najbardziej w cenie.

Schody drewniane – co jest na topie w 2022 r.?

Najpopularniejsze w 2022 r. projekty modeli schodów drewnianych to doskonały przykład połączenia oryginalnego designu oraz nowatorskich form konstrukcyjnych. Za znakomity przykład mogą tu posłużyć schody w stylu japandi, które wyglądają w szczególności bardzo efektownie, gdy są wykonane z drewna dębowego i dopełnione balustradą ze szkła. Łączą w sobie skandynawski minimalizm z charakterystycznym dla Japonii wzornictwem. Skoro już mowa o minimalizmie, to schody drewniane utrzymane w tym właśnie klimacie również są trendy w 2022 r. Dużą wagę projektanci przykładają do detali, których zadaniem jest potęgowanie wizualnego wrażenia lekkiej konstrukcji. Oszczędne, geometryczne formy fantastycznie komponują się z surową naturalnością drewna. Kolejnym trendem wnętrzarskim, który wyraźnie zaznacza swą obecność w 2022 r., jest modern classic. Obejmuje on również drewniane schody. Stawia na podkreślenie naturalnych, jasnych kolorów drewna oraz wykorzystuje ozdobne elementy, np. kute. W dalszym ciągu na topie są drewniane schody utrzymane w loftowej i nowoczesnej stylistyce. Jak więc widać, każdy znajdzie rozwiązanie odpowiadające konkretnym potrzebom.

Czy schody drewniane są trendy w 2022?

Schody drewniane – o czym pamiętać?

Do produkcji drewnianych schodów najbardziej nadają się twarde odmiany drewna. Spośród rodzimych gatunków drzew wymienia się tu dąb, orzech, wiąz, jesion oraz buk. Warto ponadto zainteresować się egzotycznymi odmianami takimi jak jatoba, wenge, jesion skandynawski czy mahoń. Projekt schodów powinien powstać równolegle z projektem całego domu, aby nie było żadnych problemów z montażem i przykrych niespodzianek, które zwykle pociągają za sobą nieprzewidziane wydatki. Stopnie są zwykle wykonywane z drewnianych elementów o grubości 3-5 cm. O ile kiedyś używano głównie drewna litego, o tyle teraz sięga się raczej po drewno klejone. Co się natomiast tyczy okładzin na podstopnice, to mogą być one cieńsze. Do montażu schodów należy zatrudnić doświadczoną firmę. Drewno powinno pochodzić od sprawdzonego sprzedawcy.

Więcej przykładów schodów z drewna poznasz w Pracowni Drewna na Drewnianeschody.eu

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.