Pomysły na wykończenie ścian w kuchni

Kuchnia jest jednym z najważniejszych pomieszczeń w domu. To w niej zazwyczaj spędzamy najwięcej czasu w ciągu dnia. Z tego powodu warto dobrze rozplanować w niej meble oraz sprzęty, ale także szczególnie zwrócić uwagę na jej wykończenie.
Wykończenie ścian

 

Coraz więcej osób decyduje się na surowe wykończenia wnętrz. Modne stały się tynki dekoracyjne, które są świetną alternatywą dla tapet czy tradycyjnego malowania. Decydując się na tynki, musimy pamiętać o tym by ściana, na której chcemy go położyć, była idealnie równa i gładka. Nie może być żadnych pozostałości po farbie, gdyż może to spowodować jego łuszczenie się i odpadanie. Jeżeli chcemy ocieplić kuchnię i nadać jej pokojowego charakteru świetnie sprawdzą się panele ścienne drewniane. Wiele osób nie wyobraża sobie, by nad blatem roboczym bądź zlewem były drewniane deski. A jest to możliwe dzięki szeroko dostępnym drewnopodobnym materiałom i laminatom. Panele ścienne drewniane łatwo utrzymać w czystości. Można je dodatkowo zabezpieczyć specjalnymi lakierami, aby nie przyjmowały tłuszczu i wody, które w kuchni występują jednak w dużej ilości. Najbardziej popularnym wyborem są jednak płytki ceramiczne. Jest to materiał najczęściej występujący w polskich kuchniach i najbardziej popularny. Nie jest narażony na mocne zabrudzenia. Wystarczy zwilżona szmatka i trochę płynu myjącego i sprawa jest załatwiona. 

 

Pomysły na wykończenie ścian w kuchni

 

A może płytki?

 

Płytki ceramiczne charakteryzują się dużą ilością wzorów, kolorów i faktur. Każdy znajdzie odpowiedni wzór dla siebie i do swojej kuchni. Najtańszym pomysłem na wykończenie wnętrza kuchennego jest zwykła farba. Oczywiście przed wyborem tego rodzaju wykończenia musimy wybrać odpowiedni rodzaj farby. Przede wszystkim musi być przeznaczona do pomieszczeń, gdzie występuje wilgoć i trudne do usunięcia plamy. W kuchniach coraz częściej pojawiają się również fototapety. Były modne pod koniec lat osiemdziesiątych, ale znów zaczyna być o nich głośno w kontekście właśnie uzupełnienia pomieszczenia kuchennego. Oferta fototapet jest dość szeroka, a materiał, z jakiego są wykonane, sprawia, że nie będzie problemu z ich czyszczeniem.