Urządzamy małą łazienkę w nowoczesnym stylu

Ładne i funkcjonalne urządzenie małej łazienki w bloku to nie lada wyzwanie. Najistotniejsze jest właściwe wykorzystanie wolnej przestrzeni oraz zapewnienie w pomieszczeniu odpowiedniej ilości wolnej przestrzeni do poruszania się oraz przechowywania.

Wizualne powiększenie małej łazienki

Aby małe pomieszczenie wydawało się optycznie większe należy unikać wzorów i dużych graficznych deseni. W niewielkiej łazience najkorzystniej postawić na jednolitą glazurę utrzymaną w jasnej kolorystyce, która pozwoli rozjaśnić oraz wizualnie powiększyć pomieszczenie. Pomocne będzie także położenie glazury tylko do pewnej wysokości oraz umieszczenie dużego lustra naprzeciwko wejścia.

Wanna w małej łazience?

Posiadacze małych łazienek w bloku wcale nie muszą iść na kompromis i rezygnować z wanny na rzecz kabiny prysznicowej. Kluczowe jest odpowiednie rozplanowanie wolnej przestrzeni i takie rozmieszczenie pozostałej armatury i mebli, aby pozostało miejsce na niewielką wannę. Może ona pełnić także funkcję prysznica, co uzyskamy instalując w niej parawan lub szklane drzwi.

Urządzamy małą łazienkę w nowoczesnym stylu

Starannie dobrane dekoracje

W małej łazience należy koniecznie zadbać o spójność wszystkich obecnych elementów dekoracyjnych, które w niewielkich pomieszczeniach zawsze wysuwają się na pierwszy plan. Dodatki powinny tworzyć harmonijną całość. Warto także pamiętać, że małe pomieszczenia nie lubią być przytłoczone zbyt dużą ilością ozdób – w przypadku łazienek w blokach mniej zawsze znaczy więcej!

Przechowywanie w małych łazienkach

W małych łazienkach nie powinno zabraknąć także miejsca na przechowywanie kosmetyków, środków czystości i innych akcesoriów codziennego użytku. Najlepiej jest postawić na szafki wiszące, które nie będą zabierały wolnej przestrzeni na podłodze oraz nie przytłoczą wizualnie całego pomieszczenia.

Oświetlenie małej łazienki

W żadnej dobrze urządzonej łazience nie powinno zabraknąć dobrego oświetlenia. W przypadku małych pomieszczeń warto postawić na rozproszone oświetlenie LED-owe, a klasyczny żyrandol zastąpić podwieszaną lampą umieszczoną bezpośrednio nad umywalką lub zainstalowanym tuż przy suficie plafonem.

Autor

Krzysztof Pruski to ceniony specjalista w swojej dziedzinie. Jego wiedza i doświadczenie uczyniły go cenionym pracownikiem w branży.

Osiągnięcia
  • Wieloletnie doświadczenie w dziedzinie, które uczyniło go ekspertem.
  • Publikacje na stronie nascienne.pl, wnoszące istotny wkład w rozwój wiedzy.
Wpływ na branżę

Krzysztof Pruski swoim wkładem w publikacje oraz doradztwo odegrał kluczową rolę w rozwoju swojej dziedziny. Jego prace są często cytowane i wykorzystywane przez innych specjalistów.

Kontakt

Możesz skontaktować się z Krzysztofem Pruskim poprzez formularz kontaktowy na stronie.